مزارع پرورش ماهی بدون مجوز تعطیل میشوند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: واحدهای بدون مجوز و در صورتی که مجوزهای مربوطه را دریافت نکنند با صدور حکم قضایی تعطیل می‌شوند.

به گزارش سایت فیشری، به نقل از تسنیم، حسن اکبری در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شیلاتی جهاد کشاورزی به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: واحدهای بدون مجوز در صورتی که مجوزهای مربوطه را دریافت نکنند با صدور حکم قضایی تعطیل می شوند و برهمین اساس بانک اطلاعاتی جامع از آبزی پروران استان مرکزی تدوین می شود تا واحدهای متخلف شناسایی و با آنها طبق مقررات برخورد شود.

وی افزود: طبق مواد قانونی فعالیت در زمینه تکثیر و پرورش آبزیان مستلزم دریافت پروانه از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: صدور پروانه تاسیس مزارع تکثیر و پرورش آبزیان با مجوز تخصیص و بهره برداری از منابع آبی شامل آبهای سطحی، دریاچه های پشت سدها و آببندانها توسط وزارت نیرو امکان پذیر است.

اکبری با اشاره به استخرهای پرورش ماهی زینتی گفت: از تعداد 300 مزرعه در استان مرکزی 38 واحد آن یعنی حدود 12.5 درصد مزارع پرورش ماهی مربوط به واحدهای زینتی است که با استفاده از حداقل آب در کاربری های مسکونی فعالیت دارند.

وی افزود: 300 مزرعه پرورش ماهی در استان مرکزی مشغول فعالیت هستند که 76.5 درصد آن یعنی 238 واحد مربوط به واحدهایی است که در کنار موتور آبهای کشاورزی به صورت دومنظوره اقدام به تولید و یا پرورش آبزیان می کنند.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به تدوین بانک اطلاعاتی جامع از آبزی پروران استان  تصریح کرد: این بانک اطلاعاتی جهت شناسایی دقیق واحدهای آبزی پروری می کند که در کنار موتور آبها احداث شده اند تا در صورتی که خارج از فصل کشاورزی اقدام به پمپاژ آب از چاههای کشاورزی برای آبزی پروری می کنند  طبق قوانین با آنها برخورد شود.

اکبری با اشاره به پرورش ماهی در مزارع دیگر گفت: 13 یعنی 4.5 درصد مورد مربوط به مزارع آبزی پروری در دریاچه های پشت سدهای خاک، 5 مورد  و 1.5 درصد مزارع در آببندان، 6 واحد و حدود 2 درصد  مزارع در منابع آب های سطحی ایجاد شده اند.

وی افزود: استخرهای پرورش ماهی در استان مرکزی شامل استخرهای سردآبی و گرمابی در مزارع و استخرهای ذخیره کشاورزی، خاویاری، تولید بچه ماهی قزل آلا، آببندانها، دریاچه های پشت سدها و واحدهای تکثیر و پرورش زینتی می شود.

 

 

 


+ 1
+ 0

نظرات  

 
0 #1 رضا 1395-05-28 12:21
تنها هنر ادارات دولتی ایران = تعطیل کردن کار و کاسبی جوانان ایرانی!

به خدا قسم که هیچ جای دنیا پروسه اداری به اندازه ایران مسخره نیست. بجای این مجوز بازی و پول خوری ها از چین یاد بگیریم ، دلیل موفقیت اونا شعارشونه که می گه : هر خانه چینی یک کارخانه تولیدی!
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی