چاره‌اندیشی برای پساب‌های پرورش ماهی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedInرئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست خرمشهر گفت: حجم بالای پساب مجتمع‌های پرورش ماهی شهید احمدیان خرمشهر تهدیدی برای کشاورزی مناطق اطراف است و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

رضا جاوید رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست خرمشهرگفت: حجم پساب مجتمع‌های پرورش ماهیشهید احمدیان بسیار زیاد است و کانال شیر دم را درگیر کرده که گاهی شاهد شکستگی این کانال و ورود این پساب‌ها به زمین‌های زراعی و دام‌پروری بوده‌ایم.

او افزود: این کانال‌ترمیم شده است اما هنوز تهدیدی به حساب می‌آید که می‌طلبد سازمان شیلات این پساب‌ها را مدیریت و اقدامات حفاظتی انجام دهد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر این نکته را نیز یادآور شد که پساب‌ها ارزشمند هستند و می‌توان با کاهش کمیت و افزایش کیفیت از آنها استفاده کرد.

جاوید از به کارگیری این روش در کشت و صنعت‌های نیشکر اشاره کرد و گفت: کشت و صنعت‌های نیشکر اقدامات خوبی برای استفاده از پساب‌های انجام داده‌اند که تلاش برای استفاده از پساب‌های نیشکر در پرورش ماهی و میگو، انتقال این پساب‌ها به مناطق در معرض ریزگردها و کشت گیاهان سپری پسند برای اثبات خاک نمونه این اقدامات است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی