چینی‌ها هنوز هستند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

طی ماه‌های پایانی سال گذشته، موضوع صید غیرقانونی ماهی توسط کشتی‌های چینی و برخی کشتی‌های ایرانی به روش ترال در آب‌های جنوبی ایران در خلیج‌فارس و دریای عمان در رسانه‌ها خبرساز شد و اعتراضات زیادی را از جانب صیادان محلی و مردم مناطق جنوبی کشور برانگیخت.

به گزارش «توسعه ایرانی»، روش «ترال» به زبان ساده نوعی صید ماهی به مقادیر بالاست که طی آن، تور بزرگ ماهیگیری توسط شناورها در بستر دریا کشیده می‌شود. در همین زمینه اعلام شد که سازمان شیلات طی قراردادی با برخی شرکت‌های چینی، از سال ۹۰، اجازه صید فانوس ماهیان (ماهی‌های غیرفلس‌دار) در منطقه جنوب را به آنها داده بود. فانوس ماهیان، ماهی‌های کوچکی هستند که در دریاهای عمیق زندگی کرده و حدود ۶۵درصد از کل ماهیان زیست توده دریاهای عمیق را به خود اختصاص می‌دهند. این گونه از آبزیان، در زمره ماهیانی هستند که بیشترین پراکنش، جمعیت و تنوع را در میان همه بی‌مهرگان دارند و نقش بوم‌شناسی مهمی را به عنوان شکار برای موجودات بزرگتر ایفا می‌کنند.

با قرارداد میان شیلات و شرکت‌های چینی، کشتی‌های صید ترال وارد آب‌های ایران شدند اما نحوه صیادی آنها به شکلی بود که نه تنها فانوس ماهیان، بلکه هر آنچه در بستر دریا بود را نیز با خود می‌برد. این نوع صید، علاوه بر خالی کردن تور صیادان محلی که نان خود را از این طریق به دست می‌آورند، تمام ذخایر دریایی را نیز نابود می‌کرد لذا سپاه وارد عمل شد و با توقیف برخی از کشتی‌های خارجی، به مقابله با این موضوع پرداخت.

حال با گذشت حدود ۹ ماه از آن اتفاقات، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و پرورش و صادرات آبزیان می‌گوید: مشکل حضور کشتی‌های چینی صید ترال در خلیج فارس برای صیادان ایرانی حل نشده و این کشتی‌ها هنوز حضور دارند و به صید می‌پردازند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی