تولید آبزیان، جلوتر از برنامه توسعه کشور است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، تراز تجاری آبزی پروری کشور در یک سال اخیر را ۴۵۶ میلیون دلار اعلام کرد و گفت : اکنون میزان تولید محصولات آبزی پروری کشور از میزان تعهد تعیین شده در برنامه ششم فراتر است.

نبی الله خون‌ میرزایی روز پنجشنبه حاشیه سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به چهارمحال و بختیاری در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا ، از تولید ۴۸۰ هزار تن محصولات آبزی در قالب ماهیان سردابی ، گرمابی ، میگو، و ماهی خاویاری در طول سال اخیر خبر داد و افزود : از این میزان تولیدات ۱۴۳ هزار تن به خارج از کشور صادر شده است.

وی، ارزش صادرات محصولات آبزیی پروری کشور در سال گذشته را ۵۲۷ میلیون دلار ذکر کرد و افزود: بدلیل  وجود آب شیرین و مستعد و متنوع بودن آب و هوای کشور، کیفیت محصولات آبزی کشور در منطقه و دنیا منحصر به فرد و مشتری پسند است. 

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، بخش عمده تولید ماهیان سردآبی کشور را در استان های چهارمحال و بختیاری ، لرستان ، گلستان و خوزستان اعلام کرد و افزود: با بروز پدیده سیلاب در فصل بهار امسال، خسارت سنگینی به بخش شیلات و آبزیان مناطق یاد شده وارد شده است.

خون میرزایی، با اشاره به  شناسایی، مستندسازی و بارگذاری مزارع پرورش ماهی خسارت دیده ناشی از سیل ویرانگر بهار امسال در سطح کشور ، تاکید کرد: بخشی از خسارت بهره برداران بخش آبزی پروری کشور به صورت بلاعوض و بخشی نیز به تناسب خسارت و منطقه بصورت تسهیلات بانکی در حال پرداخت است . 

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در زمان حاضر ۲۳۰ میلیون تن تولیدات شیلاتی در کشور وجود دارد که از این میزان ۶۰ درصد آبزی پروری و ۴۰ درصد صید و صیادی است.

به گفته وی ، استان چهارمحال و بختیاری به عنوان بزرگترین قطب پرورش ماهی سردابی کشور  سالانه بیش از ۲۴ هزارتن ماهی قزل آلا تولید  رتبه نخست تولید این  ماده پروتئینی را دارد.

وی ، تکمیل زنجیزه تولید ماهی سردابی در این استان ابراز رضایت کرد و افزود: با تمهیدات دولت ، تکثیر، تولید، فرآوری و بسته بندی محصول ماهی سردابی در این استان در حال انجام است .

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به منظور شرکت در افتتاح بزرگترین مجتمع تولید خوراک میگو کشور  و شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه به همراه  محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به  چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری