آتش‌سوزی سه لنج در کنارک

لینچ صیادی

محمد شهلی بر، مدیرکل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: به گفته شاهدان محلی این سه فروند لنج صیادی در حوضچه ساحلی پهلو گرفته بودند یکی از آن ها در ابتدا دچار حریق شد و به دلیل وزش باد، آتش به 2 لنج دیگر سرایت کرد.
این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین لنج چهارم هم اندکی طعمه حریق شد که با اقدام به موقع خاموش و تلفات جانی نداشت و علت حادثه هنوز مشخص نشده است.

مدیرکل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان گفت: این لنج ها خصوصی بوده و از نوع فایبرگلاس بزرگ است که قیمت هر کدام آنها، حدود 10 تا 15 میلیارد تومان برآورد می شود و در برآورد اولیه 30 میلیارد تومان به مالکان خسارت وارد شده است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان
اتصال برق، علت آتش سوزی لنج ها

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: اتصال برق سبب آتش سوزی صبح امروز /سه شنبه/ سه فروند لنج صیادی در کنارک و خسارت به یک فروند لنج دیگر شده است.

عطاالله رئیسی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش نشانی شهرداری کنارک، آتش نشانی نیروی هوایی و دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی، منطقه آزاد و شهرداری چابهار پس از وقوع آتش سوزی با حضور در محل نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

وی بیان کرد: متاسفانه در این حادثه سه فروند لنج ۱۰۰ درصد در آتش سوختند و خسارت میلیاردی وارد شده است.

وی گفت: میزان دقیق خسارت متعاقبا اعلام می شود.

وی افزود: براساس آخرین آمارهای استخراج شده یکهزار و ۲۶۵ فروند قایق فایبرگلاس، ۱۶۳ فروند قایق چوبی، ۴۳۶ فروند لنج یخی و ۵۲۴ فروند لنج سردخانه دار با ۲۱ هزار و ۷۸۱ نفر صیاد دائمی و فصلی در قالب ۳۴ تعاونی صیادی در حوزه اداره‌کل شیلات سیستان و بلوچستان فعالیت دارند.

طراحی گرافیک مهدی محجوب