تولید ۲۰۰ تن ماهی در قفس در گلستان

پرورش در قفس

قدس علوی، مدیرکل شیلات گلستان با اشاره به اینکه ۷۲ سازه قفس و پن در گلستان ساخته شده است، گفت: امسال ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن ماهی در قفس در گلستان تولید می‌شود.

سیدجواد قدس علوی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: تاکنون ۷۲ سازه قفس و پن در دریا ساخته شده یا در حال ساخت است و ۵۶ سازه در حال بهره‌برداری است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی با این توضیح که ۴۵ قفس و مابقی پن هستند، افزود: هم‌اکنون ظرفیت تولید حدود ۲۰۰ تن ماهی در سازه‌های پن و قفس در دریا ایجاد شده و پیش‌بینی می‌کنیم امسال بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن ماهی به این شیوه تولید شود.

مدیرکل شیلات گلستان ادامه داد: نه متقاضی برای سرمایه‌گذاری در دریا مراجعه کرده‌اند که از این تعداد تاکنون هفت نفر با ظرفیت دو هزار و ۷۰۰ تن مجوز دریافت کردند.

وی با یادآوری اینکه مطالعات امکان سنجی اجرای این طرح از سال ۹۴ در استان‌های شمالی انجام شده است، اضافه کرد: برنامه ما در افق ۱۴۰۴ تولید ۷۰۰ تن ماهی است و با این روند تولید به بیش از برنامه پیش‌بینی شده در افق می‌رسد.

به گفته قدس علوی گلستان تنها استان ساحلی است که قابلیت پرورش ماهی در پن را داراست و سال گذشته نخستین استانی بودیم که در پن ماهی خاویاری پرورش دادیم.

طراحی گرافیک مهدی محجوب