صادرات ماهیان زینتی کاشان به اروپا

ماهی آکواریومی

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در شش ماه اخیر، ماهیان زینتی شهرستان کاشان با عنوان تجاری Red fish به کشور‌های ترکیه و عراق صادر شده است. محمدرضا عباسی، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: با توجه به برنامه‌های اولویت‌دار شیلات استان در جهت توسعه آبزی‌پروری زینتی در استان و بنا به جایگاه نخست استان اصفهان در تولید ماهیان زینتی، با محوریت ارتقاء کیفیت تولید، توسعه بازار صادرات، ارزآوری برای کشور و تقویت تولید با ایجاد زنجیره ارزش ماهیان زینتی، با تلاش و کوشش تنها صادرکننده دارای مجوز تولید و صادرات انواع ماهیان زینتی در استان با عنوان تجاری Red fish طی شش ماه اخیر محصولات این تولیدکننده از شهرستان کاشان به کشور‌های ترکیه و عراق صادر گردید.

او ادامه داد: این مقدار صادرات از سال ۹۸ آغاز گردیده و در سال ۹۹ با کمیت و کیفیت مطلوب‌تری تاکنون ادامه داشته است، این برنامه که کمک موثری در تداوم تولید ماهیان زینتی و ارتقا کیفیت گونه‌های تولیدی در کشور و استان داشته است توسط تولیدکنندگان شهرستان کاشان انجام پذیرفت.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان
ماهی کاشان، وارد اروپاشد

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان عنوان کرد: خوشبختانه صادرات انواع ماهیان زینتی تولید شده در طی بیش از ۲۰ محموله تریلر و به تعداد تقریبی ۶۰۰ هزار قطعه (بیش از نیم میلیون قطعه) به کشور‌های ترکیه و عراق ارسال گردیده . می‌توان ادعا نمود که امروز ماهیان زینتی تولید استان اصفهان به اروپا نیز وارد شده و حاصل چندین سال تلاش تولیدکنندگان پرتلاش استان به ثمر نشست و باعث افتخار مجموعه شیلات استان و شهرستان کاشان گردید.

او اضافه کرد: گونه‌های صادر شده شامل انواع سیکلید‌های تکساز، ماکرو‌های زرد و آبی، اسکار و انواع دیگر از این گونه، انواع تترا، گلدفیش‌ها و کوی فیش می‌باشند. امید است با حمایت بیشتر مسئولان و همچنین تقویت و ایجاد زنجیره تولید و با راه‌اندازی شهرک ماهیان زینتی استان، جایگاه صادرات ماهیان زینتی استان اصفهان ارتقاء یافته و در آمار سالانه فائو قرار بگیرد و عددی در حال رشد در جدول و منحنی صادرکنندگان مشاهده شود.

طراحی گرافیک مهدی محجوب