پرورش قزل‌آلا در قفس، در آمل

پرورش ماهی در قفس

مدیر کل شیلات مازندران: پرورش قزل آلای رنگین کمان در قفس، به صورت پایلوت در منابع آبی شهرستان آمل اجرایی شد.در راستای بهره برداری بهینه از منابع آبی استان، اداره کل شیلات مازندران به صورت پایلوت پرورش ماهی قزل آلا در محیط‌های محصور (قفس) در منابع آبی (آببندان) شهرستان آمل را اجرایی کرد.
مدیر کل شیلات مازندران از رها سازی ۴۰۰۰۰ قطعه بچه ماهی قزل آلا، در ۲۴ واحد قفس خبر داد و گفت: بر اساس مشاهدات میدانی و تجارب بدست آمده از اجرای طرح مذکور به لحاظ فنی اجراء و توسعه طرح پرورش ماهی در قفس در مزارع و آببندان ها‌ی مستعد امکان پذیر می‌باشد.
حسن اسحاقی افزود: از این رو اجرای موفق طرح مذکور با هدف توسعه و اشتغالزایی پایدار و دستیابی به کلیه اطلاعات فنی و زیستی و همچنین افزایش راندمان طرح مذکور نیاز به اجرای این پروژه به صورت پایلوت در استان می‌باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در استان با هدف ارتقاء سطح بهروری در مزارع و آببندان‌های پرورش ماهی وتوسعه آبزی پروری با بهره گیری از روش‌های نوین فرصت مناسبی است تا بتوان با برنامه ریزی مناسب و ترویج اینگونه طرح‌ها، گامی موثر در ایجاد فرصت‌های شغلی، ارتقاء سطح درآمد خانوار روستایی و محروم و شکوفایی اقتصادی برداشت.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان
طراحی گرافیک مهدی محجوب