لزوم پرورش ماهیان خاویاری در کرمان

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: استفاده از ظرفیت استخر‌های ذخیره آب کشاورزی، توسعه واحد‌های تولید و پرورش ماهیان خاویاری و استفاده از آب‌های شور و بلامصرف در بخش کشاورزی می تواند به تولید ماهی در کرمان کمک کند.

رها ابوالقاسمی، مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: برنامه‌های در دست اقدام شیلات فرهنگ سازی در زمینه تولید ، پرورش و مصرف آبزیان از طریق برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، برگزاری جشنواره غذا‌های دریایی و فعالیت‌های ترویجی و اطلاع رسانی است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

ابوالقاسمی تصریح کرد: همچنین پیگیر ایجاد تعاونی‌ها و تشکل‌های آبزی پروری در استان با همکاری تعاون روستایی استان هستیم.

او افزود:توسعه تکثیرو پرورش آرتمیا به ظرفیت ۳ تن و به عنوان بزرگترین مرکز تولید آرتمیا در کشور و راه اندازی مرکز تکثیرماهیان سردآبی لاله زار در شهرستان بردسیر به ظرفیت ۳ میلیون قطعه از جمله مهمترین دستاورد‌های شیلات در استان کرمان است.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان بیان داشت:تولید آبزیان استان کرمان از ۹۷۰ تن در سال ۹۲ به ۳ هزار تن در سال ۹۸ افزایش یافته است.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت استخر‌های ذخیره آب کشاورزی در پرورش آبزیان، توسعه واحد‌های تولید و پرورش ماهیان خاویاری و استفاده از آب‌های شور و بلامصرف در بخش کشاورزی از جمله مهمترین برنامه‌های شیلات در استان کرمان است بر استفاده بهینه و چند منظوره از پتانسیل‌ها و منابع آبی استان برای ایجاد مزارع آبزی پروری تاکیدکرد.

طراحی گرافیک مهدی محجوب