توجه ویژه نهادهای نظارتی به صید ترال

صید ترال

سخنگوی کمیسیون کشاورزی از تعیین تکلیف سنددار شدن اراضی کشاورزی تا دو سال آینده خبر داد و همچنین در مورد ممنوعیت صید ترال گفت: از اول آذرماه تا این لحظه گزارشی در مورد صید ترال فانوس ماهیان و ماهیان مرکب و یال اسبی به ما نرسیده است.

معین‌الدین سعیدی در مورد جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اولین محور جلسه امروز ما طرح ملی کاداستر اراضی کشاورزی یا سنددار کردن این اراضی بود. متاسفانه روند این اقدام به شدت طولانی شده بود و پیش‌ بینی می‌شد که پنج تا هفت سال طول بکشد اما با توجه به دغدغه نمایندگان و کشاورزان مجموعه منابع طبیعی و معاونت اراضی جهاد کشاورزی متعهد شد که دست کم تا دو سال آینده در این موضوع به نتیجه برسد.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین از بررسی نقش شیلات در اقتصاد دریامحور در جلسه امروز خبر داد و گفت: مسئولان سازمان شیلات ایران امروز گزارش کاملی در خصوص پیشرفت‌هایشان در بحث صید و تولید آبزیان مطابق قانون برنامه ششم توسعه ارائه دادند. همچنین نمایندگان کمیسیون تاکید موکدی بر رعایت حفظ ذخائر آبزیان و حفظ اکوسیستم دریایی داشتند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در مورد ممنوعیت صید ترال از یکم آذرماه اظهار کرد: در این جلسه مشخص شد که تا این لحظه گزارشی در خصوص انجام صید ترال فانوس ماهیان و ماهیان مرکب و یال اسبی به سازمان شیلات و کمیسیون کشاورزی نرسیده است. قطعا نهادهای نظارتی نظارت و مراقبت ویژه‌ای روی این موضوع دارند.

سعیدی در پایان با اشاره به افزایش قیمت مرغ گفت: گزارش کمیسیون کشاورزی در خصوص نهاده‌های دامی فردا در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود تا به موضوع افزایش قیمت مرغ رسیدگی شود.

طراحی گرافیک مهدی محجوب