هشدار کارشناسان شیلات در مورد سیل

مزرعه پرورش قزل آلا

مدیرجهاد کشاورزی کوهرنگ گفت: در پی بارش باران، مدیریت بحران در این نهاد تشکیل و به حالت آماده‌باش درآمد و کارشناسان شیلات به منظور پیشگیری و دادن هشدار نسبت به وقوع حوادث احتمالی به سمت مزارع پرورش ماهی اعزام شدند.

مسلم پرویزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا از قطع آب مستقیم ۵۱ مزرعه پرورش ماهی در سواحل رودخانه‌های شهرستان کوهرنگ و اتصال آنها به پمپ هوا با هشدار خبر داد و افزود: کمیته پاسخ به بحران این اداره نسبت به بالا رفتن کدورت کیفیت آب مزارع پرورش ماهی و احتمال طغیان رودخانه‌ها فعال شده است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی ظرفیت سالانه تولید ماهی سردابی شهرستان کوهرنگ را چهار هزار و ۳۰۰ تن عنوان کرد و گفت: با وجود به بالا رفتن کدورت آب رودخانه‌ها و طغیان آن، تاکنون هیچ‌گونه خسارت تلفات محصول ماهی پرورشی گزارش نشده است.

مدیر جهادکشاورزی کوهرنگ با اشاره به برداشت نشدن بخشی از محصول سیب‌زمینی تولیدی در شهرستان به کشاورزان توصیه کرد: قبل از بارش برف و یخبندان نسبت به جمع آوری محصولات باقی مانده خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا،شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری در سرشاخه‌های اصلی رودخانه کارون و زاینده‌رود قرار دارد.

اداره کل هواشناسی برای روز یکشنبه در چهارمحال و بختیاری بارش باران و برای برخی از مناطق شهرستان کوهرنگ بارش برف را پیش‌بینی کرده است.

طراحی گرافیک مهدی محجوب