توقیف 4 شناور صیادی پاکستانی

فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: ۲ فروند لنج و۲ فروند قایق پاکستانی در بندر صیادی پسابندر دشتیاری با بیش از ۲۰ نفر خدمه توقیف شدند.  نجف صفری روز شنبه در این باره اظهار داشت: اکیپ گشت مشترک پایگاه پسابندر و ستاد فرماندهی و پشتیبانی از نیروی دریابانی به منظور وظایف ذاتی خود به دریا عزیمت و در حوزه استحفاظی پایگاه پسابندر موفق به شناسایی و توقیف ۲ فروند شناور صیادی کلاس لنج و ۲ فروند قایق صیادی مربوط به اتباع پاکستان شدند. وی افزود: این شناورها که به علت تجاوز به حریم مرزی جمهوری اسلامی ایران و اقدام به صید غیر مجاز ترال در آبهای ایران و دریای مکران کرده بودند به اسکله هدایت، و نفرات مستقر بر روی شناورهای مذکور که تابعیت کشور پاکستان را داشتند، جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شدند.

 

فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: ۲ فروند لنج و۲ فروند قایق پاکستانی در بندر صیادی پسابندر دشتیاری با بیش از ۲۰ نفر خدمه توقیف شدند.
نجف صفری روز شنبه در این باره اظهار داشت: اکیپ گشت مشترک پایگاه پسابندر و ستاد فرماندهی و پشتیبانی از نیروی دریابانی به منظور وظایف ذاتی خود به دریا عزیمت و در حوزه استحفاظی پایگاه پسابندر موفق به شناسایی و توقیف ۲ فروند شناور صیادی کلاس لنج و ۲ فروند قایق صیادی مربوط به اتباع پاکستان شدند.

وی افزود: این شناورها که به علت تجاوز به حریم مرزی جمهوری اسلامی ایران و اقدام به صید غیر مجاز ترال در آبهای ایران و دریای مکران کرده بودند به اسکله هدایت، و نفرات مستقر بر روی شناورهای مذکور که تابعیت کشور پاکستان را داشتند، جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شدند.
پسابندر از توابع شهرستان دشتیاری در جنوب سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) قرار دارد.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان
طراحی گرافیک مهدی محجوب