مجوز واگذاری زمین به متقاضیان در سایت کرگان

شیلات هرمزگان

مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به قابلیت بالای سایت‌های پرورش میگو در استان هرمزگان برای اشتغالزایی گفت: باتوجه به بازدیدهای انجام شده از سایت کرگان و بررسی‌های انجام شده مقرر شد که مجوز واگذاری زمین به متقاضیان صادر شود.

عبدالرسول دریایی در جلسه با نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش موثر آبزی پروری در اشتغال زایی، اظهار داشت: سایت یک هزار و 350 هکتاری واقع در جاسک که روزانه بیش از 4 هزار تن میگو در یک کراپ تولید می‌کند برای 1700 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

مدیرکل شیلات هرمزگان ادامه داد: با توجه به اینکه تنها 755 هکتار از این سایت در اختیار سرمایه گذاران قراره داده شده پیگیری جهت صدور مجوز برای باقی مانده اراضی ادامه دارد همچنین مقرر شده که بیش از 100 هکتار از این سایت نیز به بومیان منطقه واگذار گردد.

دریایی افزود: در سیریک نیز ظرفیت آبزی‌پروری وجود دارد و تاکنون سایت کرتان با مساحت هزار و 200 هکتاری و تولید 4 هزار و 200 تن میگو در یک کراپ توانسته برای 1500 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کند.

وی در ادامه گفت: پیگیری‌ها برای واگذاری صدور مجوز و واگذاری به مردم منطقه و سرمایه گذاران توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در حال انجام است.

مدیرکل شیلات با بیان اینکه سایت کرگان واقع در شهرستان میناب نیز در مساحت 2 هزار و دویست و چهل هکتاری واقع شده، افزود: در کراپ این سایت 7 هزار و پانصد تن میگو تولید و برای بیش از 2 هزار و پانصد نفر اشتغال زایی به طور مستقیم و غیر مستقیم صورت گرفته است.

دریایی افزود: با توجه به اینکه در سال 96 جهت صدور مجوز واگذاری متقاضیان، فراخوانی داده شد و پس از آن با مشخص شدن نفرات جهت اخذ مجوز، مجوز 1430 هکتار از اراضی توسط مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی صادر شد.

وی ادامه داد: به دلیل عدم رعایت حریم و عدم صدور مجوز توسط محیط زیست، این اراضی تاکنون واگذار نشده است.

مدیر کل شیلات استان هرمزگان عنوان کرد: باتوجه به بازدیدهای انجام شده از سایت کرگان و بررسی‌های انجام شده مقرر شد که مجوز واگذاری زمین به متقاضیان صادر شود.

دریایی خاطر نشان کرد: 780 هکتار از مجموع اراضی مربوط به سایت کرگان میانی است که طبق مصوبه کمیته ماده هشت محیط زیست، دیگر مانعی جهت واگذاری وجود ندارد.

طراحی گرافیک مهدی محجوب