صیادان ماهی‌های درخطر انقراض را تحویل دهند

صید پره

رئیس اداره شیلات آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه بر اساس آمار تاکنون حدود هشتاد هزار کیلوگرم ماهی استخوانی در آستانه‌اشرفیه صیدشده، گفت: از تمامی صیادان درخواست دارم در صورت صید ماهیانی به‌مانند زرد پر و خاویاری آن را به شیلات تحویل دهند.

حسن قاسمپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه صید ماهی در این شهرستان از ۲۰ مهرماه آغازشده است، اظهار کرد: بر اساس آمار تاکنون حدود هشتاد هزار کیلوگرم ماهی استخوانی در آستانه‌اشرفیه صیدشده که هفت تن و ۹۲۷ کیلوگرم ماهی سفید، ۶۸ تن و ۶۹۸ کیلوگرم کفال، یک‌تن و ۸۶۴ کیلوگرم کپور و مابقی نیز سایر ماهیان استخوانی بوده است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی با ابراز خرسندی از مناسب بودن وضعیت صید در شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: یک هزار صیاد در غالب ۱۱ شرکت پره صیادی در این شهرستان فعالیت کرده و بر اساس و علیرغم شیوع کرونا وضعیت صید در آستانه‌اشرفیه نسبت به مشابه سال گذشته مناسب بوده است‌‌.

رئیس اداره شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه با درخواست از صیادان در خصوص تحویل ماهیان درخطر انقراض به شیلات بیان کرد: مهم‌ترین سیاست شیلات حفظ ذخایر ماهیان درخطر انقراض بوده و بر همین اساس از تمامی صیادان درخواست دارم در صورت صید ماهیانی به‌مانند زرد پر و خاویاری آن را به شیلات تحویل دهند.

قاسمپور با تأکید بر لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی در صید ماهی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، صید ماهیان استخوانی توسط صیادان بندر کیاشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی چون استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

طراحی گرافیک مهدی محجوب