پرورش میگوی بوشهر نیاز به ۵۰۰۰تن سویا دارد

پروژه پرورش میگو

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به افزایش ظرفیت تولید میگوی پرورشی به ۳۵ هزار تن در استان بوشهر گفت: برای تولید این میزان میگوی پرورشی نیاز به تأمین غذای میگو از جمله ۵هزار تن سویا است..

علی بازدار ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های صنعت پرورش آبزیان با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در این حوزه دارد اظهار داشت: تولید میگوی پرورشی یکی از محورهای توسعه، سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی و معیشتی استان و تاکنون اقدامات مهمی انجام شده است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی، با اشاره به اینکه تامین غذای میگوهای پرورشی یکی از دغدغه تولید کنندگان است افزود: امسال در امر آبزی‌پروری 39 هزار تن غذا مورد نیاز صنعت پرورش میگوی استان بوشهر تامین و توزیع و بیش از یک سوم آن در کارخانه‌های غذای آبزیان استان بوشهر تولید شد.

◄ 90 درصد سویای مورد نیاز، با نرخ دولتی تامین شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر، سویا را یکی دیگر از نیازهای پرورش دهندگان صنعت میگو دانست و بیان کرد: از 4 هزار تن سویای مورد نیاز صنعت پرورش میگو در سال جاری 90 درصد آن با نرخ دولتی تامین شد.

بازدار تامین سویا از بازار آزاد را یکی از مشکلات صنعت پرورش میگو دانست و افزود: اختلاف فاحش بین قیمت آزاد و دولتی سویا یکی از مشکلات اصلی صنعت پرورش آبزیان است که باید در این راستا چاره اندیشی شود.

 

وی، با اشاره به افزایش ظرفیت تولید میگوی پرورشی به 35 هزار تن در استان بوشهر گفت: برای تولید این میزان میگوی پرورشی نیاز به تامین غذای میگو از جمله 5 هزار تن سویا است که باید تا 2 ماه دیگر تامین شود.

 

مدیرکل شیلات استان بوشهر، با اشاره به وضعیت تغذیه میگوی پرورشی خاطرنشان کرد: در صنعت پرورش آبزیان، برای یک‌کیلوگرم پرورش میگو، 1.5 کیلوگرم غذا در طول پرورش نیاز است که باید 300 گرم آن سویا باشد.

 

بازدار با تاکید بر تعیین سهمیه سویا پرورش دهندگان صنعت آبزی‌پروری افزود: تفکیک نشدن سهمیه صنعت پرورش آبزیان با پرورش دام و طیور یکی از مشکلات است چراکه این رویه سبب شده سهمیه طرح‌های آبزی‌پروری به‌خوبی مشخص نباشد.

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب