اهانت رییس شیلات به صیادان بخشودنی نیست

نماینده مردم بندر لنگه در مجلس گفت: باید مجلس برای صیانت از منافع مردم قدرتمند شود. با روش و برنامه‌های فعلی نمی‌توان به بهبودی امور دل بست.

احمد گفت: رئیس دولت، وزرا و حتی نماینده مردم در خانه ملت تنها مشکلات را بیان کرده درحالی که مردم، خود به خوبی مشکلات را بیان می‌کنند. ما باید راه‌های برون رفت از مشکلات را بیابیم و با تصویب قوانین راهگشا، راه حل‌ها را عملیاتی کنیم. بسیاری از مبانی‌های زیربنایی مشکل پیدا کرده و تصمیمات خود تحریمی بانک مرکزی و سیاست‌های اتخاذ شده، درب گمرکات ما را قفل کرده؛ گمرکاتی که باید زیربناهای کشور را ایجاد کنند.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

نماینده مردم بندر لنگه، بستک و پارسیان در مجلس افزود: اهانت رییس سازمان شیلات ایران به صیادان خطه جنوب بخشودنی نیست درحالی که وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات می‌دانند صید ترال که قطعا با پشتوانه مافیای صید شکل گرفته است، شناورهای آنها بی‌هویت نیستند ولی شناورهای صیادان ساحل نشین بی‌هویت هستند؟ چه برنامه‌ای برای ساماندهی برای صیادان در ۴۱ سال گذشته داشتیم؟

خون‌میرزایی رییس شیلات چندی پیش ضمن تاکید بر ایرانی بودن صیادان ترال مشکل اصلی را «صیادان» و «افراد بی‌هویتی» نام برد که «نه تنها عضو جامعه صیادی سازمان شیلات نیستند بلکه اصولاً تحت کنترل هیچ جا نیستند و مشغول فعالیت در عرصه دریا هستند، تخلف آنها بسیار بسیار گسترده‌تر از جامعه صیادی مجاز است.»

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب