کاهش سطح زیر کشت و تولید میگو نسبت به سال گذشته

میگو یک غذای دریایی عضو گروه خرچنگ هاست که کم کالری بوده در حالیکه سرشار از آهن ، فسفر ، امگا3 ، ویتامین D ، E ، A ، B6 ، B12 ، C ، سلنیوم ، کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، روی ، مس ، منگنز و پروتئین است . علاوه بر این کلسیم ، آهن ، روی ، منیزیم و فسفر میگو نسبت به سایر آبزیان بیش تر است .

حمیدرضا نصیری معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های ساحلی) در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: امسال سطح زیر کشت و تولید میگو نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، سیلاب دی ماه 98 بخشی از زیرساخت ها و مزارع آماده کار میگو را تحت الشعاع قرار داد.

وی اظهار کرد: به علاوه شیوع بیماری کرونا هم در این زمینه تاثیر گذار بود و تا اردیبهشت ماه مشخص نبود وضعیت چگونه است.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بیشتر نهاده ها و غذاها قرار بود از دیگر استان ها به منطقه منتقل شود که شیوع کرونا ابهامات را مضاعف کرد.

نصیری گفت: همچنین اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) تشخیص داد بخشی از مزارع در فاز یک تا زمانی که لایروبی نشود پتانسیل نهفته بیماری را دارد و به همین دلیل وارد فرآیند تولید نشد تا زیرساخت ها لایروبی شود.

وی ادامه داد: پرورش میگو و نتایج سال جاری ویژگی ها و شاخص های قابل توجهی در مقایسه با سال های گذشته داشت که اصلی ترین و مهمترین دستاورد امسال، پرورش و برداشت بدون بروز و شیوع بیماری ویروسی لکه سفید است.

این مقام مسئول بیان کرد: شیلات استان در قالب کارگروه اولویت های عمرانی زیرساختی و نقاط بحرانی و آسیب کار را شناسایی و متناسب با اعتبارات و برطبق قوانین و مقررات مربوطه نسبت به انجام لایروبی ها و رفع نواقص موجود اقدام و در حال پیگیری و تکمیل زیرساخت ها است.

طراحی گرافیک مهدی محجوب