سد سیمره و ایجاد اشتغال در زمینه آبزی پروری

 نماینده کوهدشت و رومِشکان در مجلس گفت: استفاده از پتانسیل سد سیمره، سرمایه گذاری در صنعت شیلات و اشتغال زایی را به همراه دارد.

محمدرضا مبلغی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه گفت: همیشه از دیدار با مردم شهرم استقبال می‌کنم و خوشحال می شوم از اینکه که در این مردم بوده و مشکلات آنها را پیگیری کنم.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی با بیان اینکه اغلب پیگیر مطالبات عمومی مردم روستا هستم، افزود: مردم روستاهای حوزه کوهدشت و رومشگان از مشکلات مشکلات جاده‌ای و راه های نامناسب روستایی رنج می برن، مسائل و مشکلات جاده های روستاها بسیار مشهود است هم جاده های اصلی و هم فرعی؛ از طریق وزارت جهاد و وزارت راه آنها را پیگیری می کنیم.

مبلغی با اشاره به مشکلات آب آشامیدنی و آب کشاورزی منطقه، ادامه داد: حوزه بنده منطقه کشاورزی و دامپروری است که به دنبال این هستیم تا بتوان آب کشاورزان را به واسطه سد سیمره تامین کرد، اگر سدهای خاکی هم در این منطقه ایجاد شود، آب مناطق کشاورزی و زمین های کشاورزی تامین می شود.

نماینده مردم کوهدشت و رومِشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌ها و کاستی‌های استان لرستان و حوزه انتخابیه خود،تاکید کرد: لرستان دارای آب فراوان و خاک حاصل خیزی است.متوسط کشت آبی در کشور 46 درصد و در لرستان 23 درصد است و در شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان این میزان به 9 درصد می‌رسد؛در تخصیص آب به مردم لرستان جفا شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ایجاد اشتغال در منطقه با تقویت گاوداری ها، مطرح کرد:در صدد هستیم تا دامپروری منطقه را تقویت کرده و گاوداری چند هزار راسی را در منطقه ایجاد کنیم.

وی پتانسیل و توانایی این دو شهرستان در تولید بالای آبزی پروری را با اهمیت دانست و خواستار شکوفایی این ظرفیت ها وایجاد زیرساخت های لازم و استفاده از سرمایه گذاران در این بخش شد.

مبلغی افزود :تولید آبزیان ضمن اینکه نیازی به سرمایه گذاری زیادی ندارد؛در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است.لرستان با وجود دارا بودن 11 درصد از آب‌های کشور، تشنه است؛زیرا فقط کمتر از یک درصد از این نعمت خدادادی در استان لرستان استفاده می‌شود.

نماینده کوهدشت و رومِشکان در مجلس بابیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار با سرمایه گذاری در صنعت شیلات امکان پذیر است، تصریح کرد:با توجه به سد سیمره در منطقه ظرفیت بسیار بالایی در ایجاد اشتغال در زمینه آبزی پروری وجود دارد. موضوع شیلات را در آن منطقه پیگیری می کنیم در کنار رودخانه سیمره و سد سیمره ظرفیت بسیار بالایی وجود دارد و اشتغالزایی در منطقه ایجاد می شود

 

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب