11 تعاونی صیادی، صید پره در کیاشهر را شروع کردند

رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه از آغاز صید ماهیان استخوانی در ۳۷ کیلومتر آبهای ساحلی بخش بندرکیاشهر از توابع این شهرستان خبر داد.

حسن قاسمپور در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه صید ماهیان استخوانی از ۲۰ مهر اغاز و تا پانزدهم فروردین ماه سال اینده ادامه خواهد داشت افزود: تعداد یکهزار نفر از صیادان در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی این منطقه، با نظارت اداره شیلات شهرستان در زمینه صید انواع ماهیان استخوانی فعالیت خواهد داشت.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی با بیان اینکه برای کلیه شرکت های تعاونی پره صیادی این شهرستان مجوز صید از سوی شیلات صادر شده خاطر نشان کرد: صدور کارت های صیادی، تمدید و صدور پروانه بهداشتی دامپزشکی، صدور دفترچه های بهره برداری، دریافت معرفی نامه ، دریافت ایمنی دریانوردی شناورها ، تامین سوخت مورد نیاز از جمله اقدامات حمایتی اداره شیلات از این شرکت ها در فصل صید جدید است.

وی همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا یاداور شد: به منظور پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، با برگزاری دوره های آموزشی بهداشتی بر ضرورت استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هنگام صید از سوی صیادان شرکت های تعاونی پره صیادی این شهرستان تاکید شد.

رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه در ادامه صید ماهیان استخوانی را یکی از منابع مهم درامد صیادان بندرکیاشهر عنوان و یاداوری کرد: فصل صید سال گذشته حدود ۴۵۰ تن از انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان این منطقه صید و در سه مرکز اصلی ماهی فروشان شهر بندرکیاشهر، کوی امام بندرکیاشهر و دستک به بازارهای مصرف و خریداران عرضه شده است.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر، در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب