10 هزار قطعه بچه‌ماهی در استخرهای سیستان و بلوچستان رهاسازی شد

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: حدود ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش ماهی منطقه سیستان،زاهدان، خاش و تفتان رها سازی شده است.

عیسی میرانی شاهرودی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۵۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل‌آلا در سیستان و بلوچستان توسط شیلات رهاسازی شود.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی گفت: وزن اولیه قزل‌آلای رهاسازی شده در استخرهای پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان حدود ۵۰ گرم و در زمان برداشت به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرم خواهد بود.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: این میزان بچه ماهی برای ۷۰ تا ۸۰ نفر در این استان اشتغال ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: پرورش قزل آلا در سیستان و بلوچستان از نیمه دوم سال آغاز می‌شود اما امسال به دلیل تغییرات دمایی نسبت به پارسال کمی زودتر آغاز شده و وزن بچه ماهی‌ها نیز بیشتر از گذشته است.

شاهرودی گفت: پیش‌بینی می‌شود در پایان فصل پرورش حدود ۷۵ تا ۸۰ تن ماهی قزل‌آلا از استخرهای پرورش ماهی سیستان و بلوچستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: قزلآلای تولید شده در استخرهای پرورش ماهی سیستان و بلوچستان در خود این استان مصرف می‌شود.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.

 

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب