شروع فصل پرورش قزل‌آلا در سیستان و بلوچستان

فصل پرورش ماهیان سردآبی در استان با رهاسازی بچه ماهی قزل‌آلای رنگین کمان در استخرهای پرورش ماهی شهرستان زهک آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، میرانی شاهرودی مدیر کل شیلات استان سیستان وبلوچستان ( آب‌های داخلی )  ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: در مرحله نخست رهاسازی، تعداد ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل‌آلا با وزن متوسط ۶۰ تا ۷۰ گرم در تعداد ۵ باب استخر پرورش ماهی شهرستان زهک رهاسازی شد.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

وی افزود: تجربیات موفق اجرای پروژه افزایش تولید در واحد سطح و استفاده از بچه ماهی با وزن بالا در ابتدای دوره پرورش در سال گذشته منتج به تولید بیش از ۲٫۴ تن ماهی قزل‌آلا از یک باب استخر ۲۰۰ متری گردید که این امر سبب ترغیب و گرایش سایر پرورش دهندگان به رهاسازی بچه ماهی با وزن بالا در استخرهای خود گردید. در این راستا پس از ساماندهی، هدایت آبزی‌پروران و بررسی وضعیت بازار فروش بچه ماهی؛ متقاضیان بصورت گروهی اقدام به خرید و حمل بچه ماهی از خراسان رضوی نمودند و برای اولین بار در طی چند سال اخیر رهاسازی بچه ماهی سردابی در نیمه اول مهرماه صورت پذیرفت.

وی اظهار امیدواری کرد: با عنایت به رهاسازی بچه ماهی در زمان مناسب و وزن اولیه بالا توأم با افزایش تجربه و آگاهی آبزی‌پروران، بکارگیری روش‌های علمی و نوین در پالایش و اکسیژن‌رسانی به استخرها و … شاهد فصل پرورش موفق و افزایش تولیدات ماهیان سردابی در سطح استان باشیم.

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب