آغاز صید میگو در آب‌های هرمزگان

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: صید میگو در آب‌های محدوده هرمزگان از امروز آغاز شد.

ابراهیم عالی زاده افزود: امسال حدود دوهزار و ۵۰۰ صیاد با بهره‌مندی از ۲۰۰ فروند شناور صیادی در آب‌های استان میگو صید می‌کنند.
وی افزود: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده از سوی پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان، پیش بینی می‌شود؛ امسال هزار و ۲۵۰ تن میگو صید شود که از این میزان ۳۵۰ تن میگو ریز و ۹۰۰ تن میگوی درشت است.
عالی زاده گفت: امسال صیادان میگو در چهار شهرستان سیریک، میناب، بندرعباس و قشم در دو صیدگاه از سیریک تا شرق هرمز و از شرق هرمز تا طولا میگو صید می‌کنند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: صید میگو در آب‌های هرمزگان حدود دو ماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: سال گذشته صیادان استان هرمزگان با بهره گیری از حدود ۲۰۰ فروند شناور مجاز صید میگو و شناور‌های غیر مجاز حدود سه هزار تن میگو صید کردند.
عالی زاده افزود: با توجه به صدمه‌های جبران‌ناپذیری که تور‌های صید نامرئی (منوفیلامنت) به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می‌کنند، استفاده از این نوع تور‌ها در فصل صید میگو مانند تمامی فصول صید ممنوع است.
هرمزگان با توجه به طول نوار ساحلی، تنوع گونه‌ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور مجاز و ۳۲ هزار نفر صیاد به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.
طراحی گرافیک مهدی محجوب