بانک صادرات، آمادهء سرمایه‌گذاری در سایت میگوی گمیشان

مدير امور شعب بانک صادرات استان گلستان به همراه كارشناسان، از مجتمع پرورش ميگو گميشان بازديد به عمل آوردند.

به نقل از شيلات گلستان، طي جلسه برگزار شده با حضور استاندار گلستان، مجمع نمايندگان استان، قرارگاه خاتم‌الانبيا و هيئت مديره بانك صادرات کشور، مصوب شد فاز دوم مجتمع پرورش ميگو گميشان با وسعت 6 هزار هكتار، با سرمايه‌گذاری 1600 ميليارد تومانی بانك صادرات از طريق ارائه تسهيلات و با همكاری قرارگاه خاتم‌الانبيا سپاه اجرايی شود.
در همين راستا كارشناسان و مديرعامل بانک صادرات استان به همراه كارشناسان كشوری اين بانك و مدير كل شيلات گلستان، از مجتمع پرورش ميگو و ماهيان خاوياري گميشان ، مركز تكثير محك (لارو ميگو)، مركز فرآوری شيل آبزی گلستان و كانال آبرسان ميگو و همچنين طرح پايلوت پرورش متراكم ميگو به روش گلخانه‌ای و صيد ميگو بازديد به عمل آوردند.

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

در اين بازديد مدير كل شيلات گلستان گزارشی از روند توسعه، اهداف و افق برنامه اين صنعت در استان به حاضرين ارائه نمود و ابراز اميدواری كرد با ايجاد تعامل و همكاری بين شيلات و بانک صادرات به زودي شاهد پيشرفت روزافزون در مجتمع ميگو گميشان باشيم.

قدس علوی گفت: در ابتدا حدود 28هزار هكتار اراضی مستعد پرورش ميگو در شمال گميشان شناسايی شد كه فاز اول آن به مساحت 4000هكتار عملياتي و از سال 90 به توليد انبوه رسيد و درحال تكميل مزارع و زيرساخت‌ها هستيم كه اميد است در سال آينده به ظرفيت كامل برسد و فاز دوم آن به مساحت 6000هكتار با اتمام مطالعات اجرايی به شركت شهرک‌های كشاورزي واگذار گرديد تا ازطريق اين شركت مزارع به بخش خصوصی واگذار و زيرساخت‌ها انجام شود و به بهره‌برداری برسد. هم اكنون نيز كانال آبرسان اصلی از دريا (مربوط به مجتمع) توسط شركت شهرک‌ها درحال احداث است. وی افزود: پس از واگذاری فاز دوم به شركت شهرک‌های كشاورزی، مزارع با سند مالكيت واگذار می‌شود .

همچنين طی اين بازديد روند پرورش ميگو در استان، مراحل صيد و عمل‌آوری و ميزان اشتغال و ارزآوري اين محصول مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طراحی گرافیک مهدی محجوب