سیاست غلط شیلات در حمایت از “صید ترال” ادامه دارد

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس از تدوین طرح سؤال از وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت صید ترال خبر داد و گفت: سازمان شیلات با وجود تذکرات و پیگیری‌های مکرر نمایندگان مجلس، هنوز به سیاست غلط گذشته خود مبنی بر حمایت از صید ترال ادامه می‌دهد.

معین‌الدین سعیدی

دانلود کتابهای شیلات و آبزیان

معین‌الدین سعیدی؛ عضو فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم با انتقاد از وضعیت صید ترال انواع ماهی‌ها و آبزیان در خلیج فارس اظهار کرد: این نوع صد، لطمات جدی به صیادان و نسل آبزیان وارد کرده که باید به طور جدی با آن برخورد شود.

وی بر ضرورت ورود جدی قوه‌قضائیه به موضوع صید ترال اشاره و تصریح کرد: صید ترال مشکلات عدیده‌‌ای برای بهره‌برداران از منابع آبی و همین طور صیادان منطقه ایجاد کرده که باید با اقدامات قضایی با آن مقابله شود.

عضو فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس خاطرنشان کرد: متأسفانه سازمان شیلات با وجود تذکرات و پیگیری‌های مکرر نمایندگان مجلس، هنوز به سیاست غلط گذشته خود مبنی بر حمایت از صید ترال ادامه می‌دهد که با این سیاست آسیب‌های جدی هم به محیط زیست منطقه وارد شده و از طرف دیگر لطمات اقتصادی نیز به صیادان وارد شده است.

 

طراحی گرافیک مهدی محجوب